Türkiye Cumhuriyeti

Lüksemburg Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Anayasa Değişikliği Halkoylamasi Hakkinda Duyuru , 24.02.2017

Anayasa Değişikliği Halkoylaması’nda oy kullanma işlemi Büyükelçiliğimizde açılacak sandıklarda 29 Mart - 9 Nisan 2017 tarihlerinde 09.00-21.00 saatleri arasında yapılabilecektir.

Yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu halkoylamasında oy kullanabilmeleri için Yurtdışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Yurtdışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olup olmadıklarını https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp?_afrLoop=1561992401492356
adresinden kontrol edebileceklerdir.

Yurtdışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olmayan veya kayıtları Yurtiçi Seçmen Kütüğünde görünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Yurtdışı Seçmen Kütüğüne itirazda bulunmaları/kayıt olabilmeleri için son tarih 26 Şubat saat 15:00’tir. Bu durumdaki vatandaşlarımızın Büyükelçiliğimize ŞAHSEN müracaat etmeleri gerekmektedir. Büyükelçiliğimizin Konsolosluk Şubesi bu amaçla başvurabilecek vatandaşlarımız için bu hafta sonu (25-26 Şubat) açık olacaktır.

İtiraz süresi bittikten sonra yapılan adres beyanı ve adres değişikliklerinin yurtdışı seçmen kütüğüne işlenmesi mümkün olamayacaktır.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.