Türkiye Cumhuriyeti

Lüksemburg Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

Lüksemburg'daki ilk Temsilciliğimiz, Brüksel Büyükelçiliğimizin Lüksemburg Ofisi olarak 1972 Aralık ayında göreve başlamıştır.

Temsilciliğimiz 1 Ocak 1987 tarihinden itibaren Büyükelçilik statüsüne kavuşmuştur.

 
 
Üstün Dinçmen
Büyükelçi
01.12.1972-15.08.1976
Suat Tuygan
Büyükelçi
15.08.1976-29.08.1978
Tahsin Özer
Büyükelçi
29.08.1978-24.08.1982
Erkut Onart
Büyükelçi
24.08.1982-02.01.1987
Cem Çetin
Büyükelçi
02.01.1987-31.05.1987
Erdoğan Sanalan
Büyükelçi
01.06.1987-24.03.1993
Aydın Yeğen
Büyükelçi
30.03.1993-25.12.1994
Erhan Tunçel
Büyükelçi
27.12.1994-20.04.1998
Yalçın Oral
Büyükelçi
01.05.1998-28.12.2002
Erdal Tümer
Büyükelçi
13.01.2003-20.12.2004
Burhan Ant
Büyükelçi
22.12.2004-01.04.2008
Ayşe Asya
Büyükelçi
01.04.2008-31.12.2009
Celalettin Kart
Büyükelçi
28.01.2010-09.12.2013
Salim Levent Şahinkaya
Büyükelçi
09.12.2013-15.11.2016
Mehmet Haluk Ilıcak
Büyükelçi
14.11.2016-